Mokomoji pažintinė kelionė į Pajūrį

Rugsėjo 17 d. Hidrometeorologijos programos I kurso studentai kartu su Krantotyros ir krantotvarkos dalyko dėstytoju doc. dr. Donatu Pupieniu keliavo į Lietuvos pajūrį. Kelionės tikslas – susipažinti su Lietuvos kranto zonoje vykstančiais procesais.

WP_20150917_11_21_24_Pro

Išvykos metu aplankyti Būtingės, Šventosios, Palangos, Karklės, Olando kepurės, I ir II Melnragės paplūdimiai, kuriose susipažinta su paplūdimių ir kopagūbrio bei klifo vystymosi tendencijomis, litologija bei morfologija. Išvykos metu atskiras dėmesys buvo skirtas hidrotechniniams įrenginiams Šventosios, Klaipėdos uostų molams, Palangos būnai bei susipažinta su krantotvarkinių priemonių kompleksu, skirtu pajūrio kopų išsaugojimui.

Studentai atliko sunkiųjų mineralų koncentracijos matavimus magnetinio imlumo prietaisu MS2K Būtingės, Karklės ir Palangos paplūdimių skersiniuose profiliuose ir kopagūbrio papėdėje (šurfuose). Sunkiųjų mineralų koncentracijos matavimų rezultatai bus interpretuojami praktikos darbų metu. Paplūdimyje prie Olando kepurės aptiktos granato mineralo sankaupos. Ties Būtinge, Karklės kapinaitėmis, Olando kepure, II Melnrage vyksta greitas paplūdimių  atsistatymas po žiemą praūžusios audros „Feliksas“ todėl galima konstatuoti, kad paplūdimių praplatėjimą nulėmė santykinai rami vasara. Kelionės pabaigoje, pakeliui į Vilnių, aplankyta Smalininkų vandens matavimo stotis.

Keletas akimirkų iš kelionės