Budapest Water Summit 2016

Šių metų lapkričio 28-30 dienomis Silvija Pipiraitė dalyvavo Budapešto Vandens konferencijoje (Budapest Water Summit 2016), ši konferencija buvo suskirstyta į 5 dalis: pagrindinį, jaunimo, moterų, gyventojų, mokslo ir technologijų forumus bei ekspozicijų dalis. S. Pipiraitė dalyvavo jaunimo forumo dalyje. Jame buvo kalbėta įvairiomis temomis: kaip sumažinti vandens švaistymą, užtikrinti sanitarines sąlygas mokyklose ir žmonėms suteikti nuolatinį švaraus vandens tiekimą į būstus.

Taip pat savo idėjas pristatė Švedijoje Stokholme vykusios jaunimo vandens prizo konkurso prizininkai. Temos: kaip iš vandens panaikinti sunkiuosius metalus, kaip kaupti ir vėliau panaudoti lietaus vandenį, kaip išsaugoti vandenį, kuris nuteka, kol laukiame šiltesnio vandens, kodėl geriau vengti ištisinio mažų PET talpų naudojimo ir pan.

Be to, buvo kalbėta apie įvairius jaunimo projektus ir veiksmus, susijusius su vandens tema, vienas iš jų „WASH“ buvo vykdomas ir Lietuvoje, Vilniaus mokyklose. Ekspozicijoje (EXPO’16) buvo galima susipažinti su Vengrų įmonėmis, kurios įvairiais būdais išgaunana švarų geriamąjį vandenį, taip pat su įvairiomis vandens filtrų, užteršto vandens tvarkymo projektais, ESRI ArgMap panaudojimu Vengrijoje. Veikė ir Vandens baras, kuriame buvo galima paragauti ir įvairaus Vengrijoje parduodamo vandens (kai kurie iš pateiktų pavyzdžių pasižymėjo specifiniais įpakavimais, skoniu, kvapu ar net gydomosiomis savybėmis).

Renginio akimirkos:

1 2 5 6 3 4