Mokslinė studentų kelionė Latvijos pajūriu – Krantotyros ir Sedimentologijos žinių įtvirtinimui

Tomas Meyer, Erasmus studentas iš Münster taikomųjų mokslų universiteto (Vokietija) ir studentai iš Hidrologijos ir klimatologijos katedros dalijasi įspūdžiais iš 2017 m. rugsėjo mėnesį vykusios mokomosios ekskursijos, skirtos susipažinimui su Latvijos krantų tipais, jų formavimosi ypatumais, ypač – abraziniais procesais ir klifais. Šioje išvykoje, kuriai vadovavo doc. dr. D. Pupienis, dalyvavo II kurso magistrai ir alumnė Karolina Grinevič, dirbanti Lietuvos Hidrometeorologijos tarnybos Aviacijos centre. 6 keliautojai, pradėję Mosėdžio V. Into respublikiniu akmenų muziejumi, aplankė Kuldygą, Liepoją, atliko magnetinio imlumo matavimus Ventspilio, Jūrkalnės ir Akmenragos paplūdimiuose, apžiūrėjo vienintelį šioje PR Baltijos pakrantėje Staldzenės krioklį, žvalgėsi Užavoje, Pavilostoje, Sairaki ir Akmenragoje. Apie kelionę plačiau galite paskaityti „Geologijos akiračių” žurnale (2017 m. 4 nr.), straipsnyje „Praktinė-pažintinė kelionė į Latvijos pajūrį„.