Gruodžio 22 d. prasidėjo astronominė žiema

Momentas, kai Saulės skritulio centras pereina per ekliptikos tašką, esantį toliausiai į pietus, vadinamas žiemos saulėgrįža (priminsime, kad ekliptika – tai Žemės skriejimo aplink Saulę orbitos plokštumos sankirtos su dangaus sfera linija). Šiemet tai įvyko gruodžio 22 d. 4 val. 48 min. UTC laiku (UTC ‒ Pasaulinis koordinuotasis laikas, angl. Coordinated Universal Time, žiemą Lietuvos laikas yra UTC+2). Ši diena yra trumpiausia, Vilniuje jos trukmė 7 val. 14 min. (nuo 8:41 iki 15:55), vidurdienį Saulė virš horizonto pakyla mažiausiai, Vilniaus platumoje tik apie 11,5°. Iškart po žiemos saulėgrįžos diena ima ilgėti, kol susilygina su nakties trukme. Pavasario lygiadienio 2016 m. sulauksime kovo 20 d. UTC laiku 4 val.30 min. Tai bus astronominio pavasario pradžia.