Dešimtmetis Vilniaus universiteto meteorologijos stotyje

2012 metų kovo 23 dieną Vilniaus universiteto tuometinio Gamtos mokslų fakulteto (dabar Geomokslų instituto) kiemelyje atidaryta Vilniaus universiteto meteorologijos stotis (VU MS). Stotyje sumontuoti Coastal Environmental Systems (JAV) ir Kipp & Zonen (Nyderlandai) firmose pagaminti automatiniai prietaisai jau 10 metų nepertraukiamai registruoja įvairius meteorologinius elementus: oro temperatūrą ir drėgnį, atmosferos slėgį, vėjo kryptį ir greitį, kritulius, saulės spinduliuotę (tiesioginę, išsklaidytąją, bendrąją, atspindėtąją, ultravioletinę, spinduliuotės balansą), perkūniją, debesuotumą, matomumą ir kt.

Šiame straipsnyje apžvelgiama pagrindinių meteorologinių elementų (oro temperatūros, kritulių kiekio, vėjo rodiklių, debesuotumo) kaita VU MS per 10 metų bei per šį laikotarpį užfiksuoti rekordai.