Studentų dalyvavimas mokslinėse veiklose

VU Chemijos ir geomokslų fakulteto Geomokslų instituto magistro I kurso studentas Dainius Frišmantas 2019 m. liepos 1 – rugpjūčio 31 d. dalyvavo Europos socialinio fondo lėšomis finansuotame projekte „Copernicus klimato kaitos sistemos C3S sezoninių prognozių kokybės vertinimas Lietuvos teritorijai“. Projekto tikslas – nustatyti ilgalaikių orų prognozių tinkamumą Lietuvos teritorijai įvairiais metų laikais. Uždavinys – oro temperatūros ir kritulių anomalijų charakteristikos Lietuvoje ir Baltijos regione ir jų nuspėjamumo galimybės. Studentas pasirinktų statistinių kriterijų pagalba nustatė patikimiausią modelį / prognostinį centrą, teikiantį tiksliausias oro temperatūros ir kritulių prognozes virš Lietuvos teritorijos. Detalesni tyrimo rezultatai pateikti mokslinėje ataskaitoje.

D. Frišmanto vasaros praktikos ataskaita