Hidrologijos ir meteorologijos studijų programos studentas savo gimtą kraštą tiria naudodamas duomenis iš kosmoso

Giedrius Uselis, VU Chemijos ir geomokslų fakulteto Meteorologijos ir hidrologijos studijų programos ketvirtakursis, aktyvus ne tik Vilniaus universitete, bet ir už jo ribų – pagal specialybę dirba nuo antro kurso, yra dalyvavęs Studijų programų komiteto veikloje, inicijuoja susitikimus su alumnais, buvo išvykęs pagal Erasmus+ programą, organizuoja Žemės dienos renginius. Giedrius taip pat dalyvavo Lietuvos mokslo tarybos (LMT) vasaros praktikoje, kurios dėka ir gimė novatoriška gimto krašto tyrinėjimo idėja.

Naudodamas Europos kosmoso agentūros palydovo Sentinel-1 duomenis jis siekė nustatyti Artosios aukštapelkėje (Jurbarko raj.) vandeniu užlietas teritorijas. G. Uselis pastebėjo, kad didelio vandeningumo metu, dėl per mažos palydovinių nuotraukų raiškos, nedideles balas įžiūrėti sudėtinga. Giedrius sako, kad panašaus tipo tyrimuose retai pavyksta gauti konkrečius, lengvai paaiškinamus rezultatus. Šiuo konkrečiu atveju, naudota SNAP programa nebuvo pritaikyta pelkių tyrimams, nes tai, palyginus, nedaug susidomėjimo sulaukiančios teritorijos, o pelkėje esantis vanduo yra tarp augalijos, tad neturi atviro paviršiaus. Dėl šių priežasčių G. Uselis ir derino keletą skirtingų tyrinėjimo metodų, identifikuojančių įvairius paviršius ir ieškojo optimaliausio, geriausiai realybę atspindinčio varianto.

Plačiau skaitykite VU CHGF naujienose.

G. Uselio (LMT) vasaros praktikos ataskaita.