Jaunųjų geografų mokyklos rudens stovykla

Šį rudenį Jaunųjų geografų mokykla (JGM) rudens stovyklą surengė Nemuno kilpų regioniniame parke. Stovyklos metu kartu su dr. Rita Linkevičiene ir Laimonu Januška mokiniai domėjosi upių hidrologija. Buvo skaityta paskaita apie Nemuną ir mokiniai supažindinti su prietaisais ir upių debito matavimo metodika. Įgytas žinias jaunieji geografai sėkmingai pritaikė ir praktikoje: SonTek M9 akustiniu doplerio principu veikiančiu matuokliu nuo Prienų tilto jie pamatavo Nemuno debitą. Dienos įspūdžius galite pamatyti paspaudę „skaityti toliau”.

Išmatuota: Nemuno profilio plotis ties Prienais – 164 m; debitas – 165 m³; didžiausias išmatuotas tekmės greitis – 0,8 m/s; vidutinis greitis – 0,39 m/s; didžiausias gylis 3,95 m.