Paskaita „Geological Record of Aeolian Sand Invasion in Coastal Regions: from Lithuania to the Americas“

Vilniaus universitete Gamtos mokslų fakultete 2014 m. spalio 6 d. 10 val. 319 auditorijoje Temple universiteto doc. dr. Ilya V. Buynevich skaitys paskaitą „Geological Record of Aeolian Sand Invasion in Coastal Regions: from Lithuania to the Americas“.

Doc. Dr. Ilya V. Buynevich gimė Odesoje, Ukrainoje. 1989-1991 m. studijavo jūrų geologiją, Odesos nacionaliniame universitete. 1991 m. emigravo į JAV. 1994 m. Bostono universitete baigė geologijos bakalauro studijas. 2001 m. Bostono universitete apgynė geologijos krypties daktaro disertaciją. 2003 m. Woodso Hole`o okeanografijos institute baigė podoktorantūros studijas. Tyrimų sritys: pakrančių ir eolinio kraštovaizdžio dinamika, jūrų geologija ir ichnologija. Pagrindinis dėmesys skiriamas praeityje vykusių ekstremalių įvykių rekonstrukcijai, taikant geomorfologinius, sedimentologinius ir geoarcheologinius metodus. I. V. Buynevich Temple universitete skaito fizinės geologijos, geomorfologijos ir kt. kursus.

Coastal dunes of various sizes and morphologies often interact with antecedent topography such as bedrock and glacial relief, fluvial and tidal channels, vegetation, and man-made structures. The scale of landscape roughness has a major effect on dune dynamics, but this topic has been largely unexplored. Where aeolian features are masked by subsequent deposition or modified by development, surficial studies must be complemented with high-resolution geophysical surveys to accurately reconstruct aeolian landscape dynamics (“subsurface process geomorphology”). Using examples from equatorial coast of Brazil, tropical islands of the Bahamas, and paraglacial shorelines of New England (USA) and the Baltic Sea (Lithuania), geological legacy of sand invasion into maritime forests and settlements is explored, including implications for aeolian rock record.