Šių metų meteorologijos dienos devizas „Vandenynas, mūsų klimatas ir orai“

Gerbiami kolegos, gerbiami studentai, visi prijaučiantys meteorologijai,

Sveikinu su profesine švente! Pirmą kartą ši diena buvo paminėta lygiai prieš 60 metų – 1961 metais. Kovo 23-ąją per šį laikotarpį buvo visko. Ir stingdančio šalčio, ir potvynių, ir audrų, ir neperbrendamo sniego. Dabar į šį sąrašą galima įtraukti ir pandemiją… Sunku patikėti, bet jau antrus metus iš eilės šią svarbią mums dieną pasitinkame karantine, bendraudami per kompiuterio ekraną. Tačiau, kad ir kokios negandos ištinka, jos vis tiek kažkada baigiasi. Kaip ištirpsta pavasario sniegas ar atsitraukia potvynis. Taigi, kitų metų šventę sutiksime kitaip. „AstraZeneca“ mums padės!

Kad ir kas pasaulyje vyktų, meteorologo profesijos svarba nemažėja. Mes gyvename vis sudėtingesnėje sistemoje, kur augančio gyventojų skaičiaus ryšis su gamtine aplinka tampa vis labiau komplikuotas. Poveikis abipusis ir dažnai sunkiai nuspėjamas. Šiuolaikinis meteorologas – tai ne tik žmogus, kuris prognozuoja orus. Šiuolaikinis meteorologas yra įtraukiamas į daugelį šios komplikuotos sistemos dalių. Šiuolaikinis meteorologas privalo būti aktyvus ir kovoti už tai, jog mūsų „interesų sfera“ išliktų kuo mažiau pakitusi ir visuomenė galėtų džiaugtis įprastu klimatu, negrėsmingais orais bei švariu vandenynu.

SVEIKINU!!!

prof. Egidijus Rimkus

Kovo 23 dienos rytas (6:34 vietos laiku). VU meteorologijos stoties duomenimis: oro temperatūra – -1,3 °C , oro drėgnis – 98%, atmosferos slėgis – 996,5, o debesų apatinės ribos aukštis – 1400 m.