Meteorologijos stoties atidarymas

2012 m. kovo 23 d. atidaryta Vilniaus universiteto meteorologijos stotis! Meteorologijos stoties koordinatės  54° 40′ 58.39″ š. pl., 25° 15′ 38.23″ r. ilg. (VU Gamtos mokslų fakulteto kiemas, M. K. Čiurlionio g. 21, Vilnius). Ši meteorologijos stotis įrengta vykdant projektą “Jungtinio gamtos tyrimų centro įkūrimas”. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos lėšomis. Stoties įkūrimu ir eksploatavimu rūpinasi Hidrologijos ir klimatologijos katedra. Stotyje sumontuoti Coastal Environmental Systems (JAV) ir Kipp & Zonen (Nyderlandai) firmose pagaminti automatiniai prietaisai. Prietaisai skirti automatiškai registruoti įvairius meteorologinius elementus: oro temperatūrą ir drėgnį, atmosferos slėgį, vėjo kryptį ir greitį, kritulius, saulės spinduliuotę (tiesioginę, išsklaidytąją, bendrąją, atspindėtąją, ultravioletinę, spinduliuotės balansą), perkūniją, debesuotumą, matomumą ir kt. Meteorologijos stotis bus naudojama mokslo ir studijų tikslams – vykdant miesto mikroklimato ir biometeorologinės aplinkos tyrimus, rengiant meteorologus ir hidrologus VU Gamtos mokslų fakultete. Stoties montavimo darbus atliko UAB „Labochema Lt“.